Centrum Diagnostyki Znamion Barwnikowych

Fraxel

Projekt zakupu lasera Fraxel przez Centrum Diagnostyki Znamion otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Fraxel re:store ® – to najnowszej generacji laser frakcyjny stosowany do zabiegów odmładzania skóry twarzy i ciała. Technologia ta oparta jest na laserze światłowodowym (laser ER:szkło) firmy Reliant Technologies.
Zasada działania: Energia lasera zawarta w fali długości 1550 nm wnika w skórę nie uszkadzając naskórka. Pod jej wpływem w tkance podskórnej powstają tysiące regularnie rozmieszczonych mikrokolumn martwicy określanych jak strefy mikrotermalne. Ulegając po zabiegu stopniowej resorpcji przerastają nową tkanką łączną z otoczenia dając efekt fotoodmładzania. Laser FRAXEL® posiada certyfikat bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych wydany przez amerykański instytut FDA oraz certyfikat eurpejski CE.
Jest to bezpieczna, miniinwazyjna metoda pozwalająca pacjentom na podjęcie normalnej aktywności w krótkim czasie od zabiegu.

fraxel

Wskazania do zabiegu:
blizny potrądzikowe
fotoodmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
przebarwienia
zmiany posłoneczne skóry twarzy i ciała
zmarszczki  
blizny pooperacyjne
Zabieg: sesja laseroterapii trwa od 10 - 45 min. w zależności od powierzchni skóry objętej terapią. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają mikroukłucia lub pieczenie naświetlanych laserem miejsc. W przypadku dużego dyskomfortu skórę znieczulamy przy pomocy maści. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.

fraxel aparatura

Po zabiegu: przez dwie, trzy godziny pacjent odczuwa dyskomfort podobny do oparzenia słonecznego. Później, w obszarach objętych zabiegiem pojawia się lekkie pieczenie i świąd. Obrzęk oraz zaczerwienienie a następnie szorstkość skóry mogą utrzymywać się przez kilka dni. Objawy te nie wyłączają pacjentów z życia codziennego. Po zabiegu na skórę należy regularnie nakładać kremy z filtrem chroniącym skórę przed promieniowaniem słonecznym.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
immunosupresja
skłonność do tworzenia bliznowców
iniekcje z wypełniaczy w poprzednich 12 miesiącach
stosowanie retinoidów w ostatnim półroczu
aktywne infekcje bakteryjne,wirusowe,grzybicze